Співпраця

У 2009 році РПУ стала повноправним членом Ганзейського Парламенту (ГП) – Hanse Parlament, який об’єднує понад 100 промислових і ремісничих палат Європи, представляє інтереси більш ніж 450 тис. ремісничих, малопромислових підприємств з усіх країн Єврорегіону. РПУ є його постійно діючим представником і активним членом міжнародних робочих груп ГП.

У 2011 р. РПУ стала першим за всю історію України і єдиним кандидатом на вступ до асоційованих членів Європейської Асоціації Ремісників, Малих і Середніх Підприємств (далі – UEAPME) з центральним офісом у Брюсселі.

UEAPME на рівні Єврокомісії представляє інтереси понад 12 мільйонів МСП (55 млн чол.) в SSI (Small Scale Industy), є визнаним соціальним партнером Єврокомісії, що безпосередньо взаємодіє з адміністрацією ЄС, бере участь у європейському соціальному діалозі з інституціями ЄС. Здійснює мониторинг політики та законодавства ЄС, технічну та юридичну підтримку в усіх сферах політики ЄС, підтримку євроінтеграції, сприяння європейському співробітництву і т.д. Відіграє ключову роль в політиці ЄС у впливі на європейський SSI сектор в області законодавства, економічної, податково-бюджетної політики, зайнятості, соцполітики, екополітики, політики внутрішніх ринків, економічної, податково-бюджетної політики, зайнятості, соцполітики, екополітики, політики внутрішніх ринків.

РПУ залучена до робочих груп Small Business Act та отримала статус бенефіціара у регіональному проекті поліпшення інвестиційно-торговельного середовища, спрямованому на економічний розвиток Східного регіону добросусідства, запущеному в рамках Європейської ініціативи Східного партнерства.

Проект націлений на підтримку середніх, малих, мікро промислових підприємств у країнах Східного партнерства, які володіють потенціалом взаємного співробітництва та інвестиційних відносин з Європейським Союзом.

З 2015 року РПУ стала партнером EUROCHAMBRES та розпочала реалізацію проектів в рамках East Invest 2 у напрямах:

BSO Twinning — проект, що реалізується протягом 3х років у Косорціумі (РПУ-EVEA-SEQUA) the Voice of Craft Businesses and Small Scale Industry in Ukraine.

SME Academy – академія для малих та середніх підприємств аграрного сектору з питань експорту та DCFTA.

Public Private Dialogue (PPD) – комплекс заходів, спрямованих на побудову публічно-приватного діалогу між державою та організаціями підтримки бізнесу.

BSO Exchange – програма навчання Організацій підтримки бізнесу країн Східного партнерства кращим практикам країн ЄС.

RoadShow – тренінги та технічна підтримка МСП країн Східного партнерства для підтримки кооперації, покращити знання та можливості для торгівлі.